Kapela The Drops se dala dohromady původně jako cover band v roce 2012 na rockovém táboře. Všem členům kapely bylo v době založení 12-14 let. Zpočátku jsme hráli ve složení bicí, klávesy, dvě kytary a dívčí hlavní zpěv, ale protože jsme měli se zpěvačkou žánrový rozpor a chyběla nám basa, nastoupil k nám Honza Doskočil, zpěvák a baskytarista, a původní zpěvačku Marii Romanovskou nahradil.

V roce 2013 jsme tedy začali koncertovat ve složení Filip Vavřička (klávesy), Honza Doskočil (zpěv, baskytara), Honza Grünwald (sólová kytara), Pavel Válek (rytmická kytara) a Tomáš Burian (bicí). Mezi naše úspěchy v roce 2013 patří trojí hraní na akcích v zahraničí, jednou v Liverpoolu v Cavern clubu, podruhé v Montreux na Freddie Mercury’s memorial day a poté Queen party 2013 v Drážďanech, kde jsme zahráli před zraky 1500 lidí. Za účast na těchto akcích děkujeme organizaci Rockcamp a Peterovi Freestonovi, který je náš dobrý kamarád. V prosinci téhož roku jsme taky odehráli dva vlastní vánoční koncerty v Praze a ve Kdyni, na které přišlo dohromady okolo 300 lidí.

Důležitý milník roku 2013 bylo rozhodnutí o přechodu z coverů na vlastní tvorbu. 

Začátkem roku 2014 jsme vydali náš první dvojsingl SP Jedeme dál, jehož úvodní písnička velmi zaujala i Petra Jandu, se kterým máme dobré vztahy doteď, a slíbil nám pomoc s produkcí našich dalších nahrávek. V návaznosti na to si nás Petr Janda pozval jako předkapelu Olympicu ve Stříbrné Skalici.

Na podzim tohoto roku jsme vydali ještě druhé krátké CD o třech písničkách, které jsme pojmenovali SP Nebezpečná. V tomto roce jsme taky získali diváckou cenu na soutěži Wake up and Live v Říčanech.

V červnu 2015 jsme se umístili na třetím místě v soutěži Naděje Beatu rádia Beat. Na podzim jsme nahráli třetí z krátkých alb, tentokrát znovu dvojsingl pojmenovaný analogicky s předchozími nahrávkami podle titulní písně – SP Vzhůru.

Za dobu naší činnosti jsme objeli prakticky všechny pražské zásadní kluby, například Rock café. V lednu a únoru 2016 jsme se 10 týdnů drželi v hitparádě rádia Rockzone se skladbou Vítr do plachet.

Vlastní tvorbu dává dohromady obvykle dvojice Honza Grünwald & Filip Vavřička, s tím, že Filip se věnuje hlavně hudební a Honza textové stránce skladeb, kterých pomalu, ale jistě přibývá. Naše stylové směřování se ubírá pomalu ale jistě směrem hard rock, i když jsme za naši existenci udělali několik odchylek. Studiové nahrávky kapely vznikaly, a snad i dále budou vznikat, v profesionálním nahrávacím studiu Propast s Petrem Kovandou za mixem, o mastering se stará společnost ADK Praha.

Máme za sebou profesionální natáčení videoklipu na píseň Vzhůru, klip režíroval renomovaný režisér Vítek Pokorný. 

V roce 2017 jsme navázali spolupráci s Vláďou Hronem na projektu ABC of Rock. 

Na podzim roku 2018 s naší kapelou ukončil spolupráci kytarista Pavel Válek a zbylí členové pokračují ve čtyřech. 

Velké Vánoční Rockování II

Rozhovor pro TV Inbox

 

Studio, 2017

IMG_3355.jpg

Aktuálně

Freddie Celebration Days 2019

5. 7. 2019

THE DROPS ve vysílání RÁDIO FAJN ROCK MUSIC.

22. 11. 2016

A Tribute to Freddie Mercury tour

6. 11. 2016

archívPetr Janda o nás mluví v TV


Děkujeme za podporu: 

Logo Klima

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Plackomat

Logo TISKAP

Radio Beat

Ing. Jan Grünwald

PhDr. Jana Burianová

Mgr. Tomáš Burian

Peter R. L. Freestone

Jana Pilíková