Kapela The Drops se dala dohromady původně jako cover band v roce 2012 na rockovém táboře. Všem členům kapely bylo v době založení 12-14 let. Zpočátku jsme hráli ve složení bicí, klávesy, dvě kytary a dívčí hlavní zpěv, ale protože jsme měli se zpěvačkou žánrový rozpor a chyběla nám basa, nastoupil k nám Honza Doskočil, zpěvák a baskytarista, a původní zpěvačku Marii Romanovskou nahradil.

V roce 2013 jsme tedy začali koncertovat ve složení Filip Vavřička (klávesy), Honza Doskočil (zpěv, baskytara), Honza Grünwald (sólová kytara), Pavel Válek (rytmická kytara) a Tomáš Burian (bicí). Mezi naše úspěchy v roce 2013 patří trojí hraní na akcích v zahraničí, jednou v Liverpoolu v Cavern clubu, podruhé v Montreux na Freddie Mercury’s memorial day a poté Queen party 2013 v Drážďanech, kde jsme zahráli před zraky 1500 lidí. Za účast na těchto akcích děkujeme organizaci Rockcamp a Peterovi Freestonovi, který je náš dobrý kamarád. V prosinci téhož roku jsme taky odehráli dva vlastní vánoční koncerty v Praze a ve Kdyni, na které přišlo dohromady okolo 300 lidí.

Důležitý milník roku 2013 bylo rozhodnutí o přechodu z coverů na vlastní tvorbu. 

Začátkem roku 2014 jsme vydali náš první dvojsingl SP Jedeme dál, jehož úvodní písnička velmi zaujala i Petra Jandu, se kterým máme dobré vztahy doteď, a slíbil nám pomoc s produkcí našich dalších nahrávek. V návaznosti na to si nás Petr Janda pozval jako předkapelu Olympicu ve Stříbrné Skalici.

Na podzim tohoto roku jsme vydali ještě druhé krátké CD o třech písničkách, které jsme pojmenovali SP Nebezpečná. V tomto roce jsme taky získali diváckou cenu na soutěži Wake up and Live v Říčanech.

V červnu 2015 jsme se umístili na třetím místě v soutěži Naděje Beatu rádia Beat. Na podzim jsme nahráli třetí z krátkých alb, tentokrát znovu dvojsingl pojmenovaný analogicky s předchozími nahrávkami podle titulní písně – SP Vzhůru.

Za dobu naší činnosti jsme objeli prakticky všechny pražské zásadní kluby, například Rock café. V lednu a únoru 2016 jsme se 10 týdnů drželi v hitparádě rádia Rockzone se skladbou Vítr do plachet.

Vlastní tvorbu dává dohromady obvykle dvojice Honza Grünwald & Filip Vavřička, s tím, že Filip se věnuje hlavně hudební a Honza textové stránce skladeb, kterých pomalu, ale jistě přibývá. Naše stylové směřování se ubírá pomalu ale jistě směrem hard rock, i když jsme za naši existenci udělali několik odchylek. Studiové nahrávky kapely vznikaly, a snad i dále budou vznikat, v profesionálním nahrávacím studiu Propast s Petrem Kovandou za mixem, o mastering se stará společnost ADK Praha.

Máme za sebou profesionální natáčení videoklipu na píseň Vzhůru, klip režíroval renoovaný režisér Vítek Pokorný. 

Velké Vánoční Rockování II

Rozhovor pro TV Inbox

 

Studio, 2017

IMG_3588.jpg

Aktuálně

THE DROPS ve vysílání RÁDIO FAJN ROCK MUSIC.

22.11.2016

A Tribute to Freddie Mercury tour

6.11.2016

The Drops na Slušnej kanál TV

22.5.2016

archivPetr Janda o nás mluví v TV


Děkujeme za podporu: 

Logo Klima

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Plackomat

Logo TISKAP

Radio Beat

Ing. Jan Grünwald

PhDr. Jana Burianová

Mgr. Tomáš Burian

Peter R. L. Freestone

Jana Pilíková